14 splitskih grijeha HDZ-a

×

Poruka greške

 • Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /home/marijana/public_html/pametno/includes/file.phar.inc).
 • Notice: Trying to access array offset on value of type int u element_children() (red 6618 od /home/marijana/public_html/pametno/includes/common.inc).
 • Notice: Trying to access array offset on value of type int u element_children() (red 6618 od /home/marijana/public_html/pametno/includes/common.inc).
 • Notice: Trying to access array offset on value of type int u element_children() (red 6618 od /home/marijana/public_html/pametno/includes/common.inc).
 • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters u drupal_get_feeds() (red 394 od /home/marijana/public_html/pametno/includes/common.inc).

PAMETNO ODGOVARA NA PROZIVKE HDZ-a  

HDZ je izgubio kontrolu nad upravljanjem Splitom što se jasno vidjelo na posljednjoj sjednici gradskog vijeća, kažu u stranci Pametno. Nije im prošlo uhljebljivanje običnog člana HDZ-a, niti dizanje paušala malim iznajmljivačima. Koalicijski partneri im okreću leđa pa su nervozni i šalju svoje mlade jastrebove u napade. Na posljednji napad odgovorila je Natalia Tafra Bazina, glavna tajnica i gradska vijećnica stranke Pametno. 

Split, 15veljače 2019. – Uzbudilo se vodstvo HDZ-a jer su izgubili kontrolu nad upravljanjem gradom Splitom kako smo jasno vidjeli i na posljednjoj sjednici gradskog vijeća. Ne prolaze im njihove zamisli više, palo je povećanje paušala malim iznajmljivačima, nije prošao ni obični član HDZ-a na mjesto ravnatelja Zlatnih vrata. Velika je nervoza, koalicijski partneri okreću leđa, ne zna se tko Splitom upravlja, pa treba ispeglati sliku. Šalju mlade jastrebe, da nam dokazuju koliko su to dobra u gradu Splitu napravili. Bolje bi bilo da su šutjeli jer danas i malo dijete zna što znači uhljeb i kako se dijele poslovi HDZ-ovcima i njihovim pajdašima, kažu u stranci Pametno. 

Natalia Tafra Bazina, glavna tajnica i gradska vijećnica stranke Pametno, odgovara na napade Krešimira Čaljkušića, predsjednika gradskog kotara Žnjan, i kaže: 

- Evo rekapitulirajmo što je to sve HDZ „dobro“ napravio za ovaj naš grad:

 • Uništili Marjan, simbol Splita, koji će se uskoro potpuno osušiti i pretvoriti u mjesečevu površinu pripremljenu za gradnju,
 • Podigli prirez građanima za 50% čim ste došli na vlast, trebalo je osigurati novac za nove zaposlenike,
 • Bez natječaja premještaju autobusni kolodvor, privremeno uređuju Kopilicu za koju ne postoje dozvole,
 • Odluku o komunalnom redu ne donose već 2 godine,
 • Svaka veća kiša nam zamuti vodu pa drugi najveći grad u jednoj europskoj zemlji u 21. stoljeću  nema pitku vodu,
 • Žnjan su uređivali nezakonito, izvodili građevinske radove bez građevinske dozvole,
 • Nezakonito postavljali ljude u upravna vijeća ustanova u kulturi,
 • Banovina puca po šavovima od novozaposlenih, svaka nova garnitura dovede bar 50-tak svojih, u ovom mandatu već 40-tak novih zapošljavanja,
 • Spaladium arena stoji neriješena još od davnih dana i poznatih Kuretovih aneksa,
 • 10 godina smo otplaćivali munincipalne obveznice od 180 milijuna kuna od kojih ništa napravljeno nije,
 • Koncesije dijele stranačkoj mladeži i sinovima koalicijskih partnera,
 • Ceste i nogostupi u očajnom stanju, održavaju ih godinama iste tvrtke za masne novce,
 • Ne odvajamo otpad nego mažemo oči građanima i inspekcijama, smije nam se bilo tko tko je ikad bio u nekom europskom gradu,
 • Strategije nema, privremenih rješenja na svakom koraku pa nas već i cijela Hrvatska zove Privremeni grad. 

- Naše djelovanje je rezultiralo prvom osnovnom školom u Splitu nakon 25 godina. Vaša državotvorna stranka će biti poznata kao grobar Hrvatske jer ste do sada iselili 350 000 ljudi iz Hrvatske, rastavili ste i raselili obitelji pa i Split postaje sve više Skype grad. Osim toga sve što ste ovdje uspjeli napraviti je privremeni rotor od pitara za cvijeće za 600 000Kn – nastavlja Tafra Bazina

Spominjali ste napredak i prosperitet, ali smo dobili privremenu gradsku upravu s kojom opet naš grad neće krenuti naprijed. Za stalno uposleni stranački i obiteljski kadrovi jedino je što će ostati trajno nakon vašeg odlaska. 

U jednome ste u pravu, mi smo u Pametno jedna velika obitelj ujedinjena u borbi protiv svega što HDZ danas simbolizira u ovoj državi, a to je korupcija, klijentelizam, nepotizam, kriminal. Primamo u svoje okrilje sve ljude dobre volje koji žele stvoriti novo, uređeno društvo u kojem će se cijeniti znanje i sposobnost, a ljudi se neće dijeliti po vjeri, narodnosti ili seksualnoj orjentaciji. 

Za kraj, dragi gospodine predsjedniče kotara Žnjan, nadam se da ćete ispuniti svoje obećanje o saniranju ulice Put Orišca. Ovo privremeno rješenje na slici, još jedno u nizu, Vam nije na čast – zaključila je Natalia Tafra Bazina.